Można już korzystać z Pętli Wiewióra
Nowa trasa pieszo-rowerowa w Gminie Szprotawa
Ponad 10 km szlaku przez lasy i pola, aż 12 miejsc odpoczynku, nowy parking turystyczny z wiatą, stołem i ławkami. Do tego tajemnicze miejsce „Pod Krzyżem Plisaka”, związany z wojennymi skarbami Pałac Borowina, niedawno odkryty Kamień hrabiego Stoscha i punkty widokowe. W zapleczu trasy kryją się historyczny „Dąb Śniadaniowy”, Stawy Międzyleskie i ruiny domku myśliwskiego.
Urząd Miejski w Szprotawie, Nadleśnictwo Szprotawa i Towarzystwo Bory Dolnośląskie zakończyły urządzanie nowej trasy, służącej promocji walorów Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Potok Sucha”. Zaprojektowali ją Maciej Boryna, Jan Ryszawy i Aniela Cichalewska.
Pętla została tak pomyślana, by można było do niej włączyć się z kierunków Dzikowic, Borowiny, Długiego i Międzylesia. Ze Szprotawy przez Henryków i Wiechlice dotrzemy do parkingu leśnego „Pętla Wiewióra” pod Dzikowicami. Tak samo łatwo zjedziemy z drogi wojewódzkiej 297.
Link do mapy z parkingiem leśnym pod Dzikowicami
Dziękuję za wykonaną pracę wolontariuszom, nadleśniczemu, pracownikom urzędu, Interwencyjnej Grupie Gospodarczej, Zakładom Usługowym Zachód, Kamieniarstwu Krochmal i innym. Cieszę się, że mieszkańcy uzyskali nowe miejsce do podtrzymywania kondycji, a turyści będą poznawać atrakcje naszej gminy – powiedział burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Po otwartej w ub.r. ścieżce przyrodniczo-leśnej „Potok Sucha”, to kolejne przedsięwzięcie związane z nowo utworzonym obszarem ochrony przyrody.
Wcześniej zapoznajmy się z regulaminem pętli.
Sprotavia Touristica, 22 czerwca 2022